Haber

Zelenski’nin eski danışmanının açıklamaları ortalığı açtı! Ölüm listesine eklendi

Ukrayna Geçen hafta Dnipro şehrinde bir apartmana bir füze isabet etmişti. Olayda 40’tan fazla sivil hayatını kaybederken, Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenski’nin danışmanı Oleksiy Arerestoviç dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Zelenski’nin başdanışmanlarından Orestoviç, Rus füzesinin Ukrayna hava savunma sistemi tarafından vurulduğunu ve bu nedenle dairenin üzerine düştüğünü söyledi. Yansımalar sonrası istifa etmek zorunda kalan Oleksiy Arerestoviç, Volodymyr Zelenski hakkında açıklamalarda bulundu.

“ZELENSKİ HIRİSTİYANLARA SAVAŞ BAŞLATTI”

Sadık bir Ortodoks olarak bilinen Arerestoviç, “Ben istifa etmeye hazırken gerçeği söylememe izin verin: Zelenskiy Hristiyanlığa savaş açtı. Kiliseleri kapattı. Zelenskiy Rusları dışladı. Rusça konuşanlara karşı ayrımcılığa uğradı. Milyonlarca Ukraynalının sadakati Devlet zarar gördü, bunu onarmak kolay olmayacak.” terimleri kullandı.

ÖLÜM LİSTESİ

Ukrayna’da “bölgesel savunma birlikleri” fikrinin mimarı olan ve on binlerce kişinin askere alınmasını sağlayan Oleksiy Arerestoviç’in açıklamaları ortalığı karıştırdı. Arestoviç’in adı, İçişleri Bakanlığı’nın Ukrayna’nın “ölüm listesi” olarak bilinen “Myrotvorets” internet sitesinde yayınlandı. Arestoviç kendi internet sitesinde “Ukrayna düşmanı” ilan edildi. Söz konusu sitede Ukrayna düşmanı ilan edilenler suikasta kurban gidiyor.

UKRAYNA BASINDAN “RUS AJANI” İDDİASI

Dnipro valisi ve birçok Ukraynalı politikacı, Ukrayna istihbaratı SBU’nun Arerestoviç’i tutuklayıp sorgulamasını talep etti. Ukrayna basını, Arerestoviç’in bir Rus casusu olduğunu iddia etti. Son listede yer alan Dariya Duginova bombalama sonucu hayatını kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu