Haber

İklim Aktivistleri Off-Road Lastiklerini Kopenhag’da Lekeledi

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da bir grup iklim aktivisti, iklim değişikliğine dikkat çekmek için arazi lastiklerini patlattı.

Kopenhag polisi, hareketi gerçekleştiren iklim aktivisti grubu The Tire Extinguishers’ın 100’den fazla araca zarar verdiğini bildirdi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldığını kaydeden Kopenhag polisi, “Bu vandalizmi soruşturuyoruz ve görgü tanıklarından bilgi almak istiyoruz” dedi. terimini kullandı.

Polis sözcüsü Martin Kajberg, Extra Bladet gazetesine, “Lastikleri patlayan herkes bize durumu anlatana kadar kaç aracın hasar gördüğünü söylemek zor” dedi. değerlendirmesini yaptı.

Ülke basınında yer alan haberlerde, hasar gören araçların hem yakıt hem de elektrikle çalışan sportif arazi araçları olduğu belirtildi.

The Tire Extinguishers’ın internet sitesinden yapılan açıklamada, “İklim değişikliği, hava kirliliği ve güvensiz sürücülere karşı kendimizi savunuyoruz” denildi. ifadeler kullanılmıştır.

Farklı ülkelerde de faaliyet gösteren The Tire Extinguishers, Twitter’da “Dünyanın kentsel alanlarında sportif arazi araçlarına sahip olunmasını imkansız hale getireceğiz” açıklamasını yaptı. sözleri içermektedir.

Grup aynı eylemi daha önce ABD ve Avrupa’da da yapmıştı.

ercis-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu