Haber

Depremzede hamile Amasya’da doğum yaptı

Gaziantep’teki depremde evi ağır hasar gördüğü için ailesiyle birlikte Amasya’ya gelen hamile kadın doğum yaptı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem nedeniyle Gaziantep’teki evinde mahsur kalan 9 aylık hamile Ebru Beyaztaş (20), evi ağır hasar gördüğü için akrabalarıyla birlikte Amasya’ya geldi.

Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne doğumu yaklaştığı için başvuran Beyaztaş, hastanede sezaryenle erkek bebek dünyaya getirdi. Bebeğin adı Abdullah Ege oldu.

Genç anne, gazetecilere yaptığı açıklamada, depremde çok kötü anlar yaşadıklarını, hamilelik nedeniyle geceleri uyuyamadığını söyledi.

14 aylık bir oğlu daha olduğunu anlatan Beyaztaş, “Depremden sonra kamyonda yatıyorduk. Sonra doğum yaklaştı, ağrım falan olunca ‘Uzak bir şehre gidelim’ dedik. ‘ ve orada kalın. Buraya onun için geldik.” söz konusu.

Beyaztaş, deprem sırasında yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Uyuyordum, sallayınca uyandım. Korktum ama hiç kıpırdamadım. Çocuğumun yanına oturdum, eşim uyandı, sarsıntı geçene kadar inmedik. deprem bitti zannettik. 2.si yine sarsıldı, arabaya bindik. Bir daha eve gitmedik. Buradaki görevliler bizimle çok ilgilendiler, Allah onlardan razı olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu