Haber

Siirt’te şehir trafiğini rahatlatacak proje tamamlanma aşamasına geldi

Siirt’te şehir trafiğini rahatlatacak proje tamamlanma aşamasına geldi

SİİRT Siirt Belediyesi, Barış Mahallesi’nde yürüttüğü BSK asfalt ve tugay duvarı çalışmalarını 2023 yılında bitirme aşamasına geldi.

Kurtaran Caddesi’nden başlayıp yeni otogara bağlanan 1,5 kilometre uzunluğundaki yol sona erdi. Barış Mahallesi’ndeki yaklaşık 1300 metre uzunluğundaki duvarın yenilenerek şehir trafiğini önemli ölçüde rahatlatan projenin temel amacı, vatandaşların günlük hayatını kolaylaştırmak ve trafiği rahatlatarak daha nezih bir ortam sağlamaktır. şehir daha akıcı ve verimli.

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Yardımcısı Osman Hacıbektaşoğlu, şehrin gelişmesi ve yaşam kalitesinin artması için çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini belirterek, “Bu büyük proje sayesinde Barış Mahallesi ve çevresinin trafiği kısalıyor. alanlar daha düzenli ve güvenli hale geldi.”

Vali Hacıbektaşoğlu, belediye olarak vatandaşın inancına ve vakfına önem verdiklerini vurgulayarak, bundan sonra da benzer projelerle şehri daha çağdaş, inançlı ve yaşanır bir yer haline getirme hedefleri doğrultusunda çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Siirt Belediyesi olarak vatandaşların günlük hayatını kolaylaştıracak ve şehrin genel altyapısını güçlendirecek projelere devam edeceklerini belirten Vali Hacıbektaşoğlu, Barış Mahallesi’ndeki bu önemli projenin tamamlanmasında emeği geçen kurum ve kuruluşlara teşekkür etti. . Vali Hacıbektaşoğlu, vatandaşların da desteğiyle Siirt’i daha da güzelleştireceklerini ve daha yaşanabilir bir şehir manzarasına çevireceklerini belirtti. Vali Hacıbektaşoğlu, belediyenin kentteki yaşam kalitesini artırma ve çevre bölgelerdeki trafiği düzenleme çalışmalarına verdiği destekten dolayı Siirt halkına teşekkür etti.

haberduzici.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu