Haber

Mil-Diyanet Sen, Meral Akşener hakkında suç duyurusunda bulundu

Manevi Temelli Din ve Vakıf İşçileri Sendikası (Mil-Diyanet Sen), Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde İYİ Parti İlçe Başkanı Recep Toptaş’ı darp ettiği iddia edilen müezzine yönelik sözleri nedeniyle ÂLA Partisi Genel Başkanı Meral Akşener hakkında suç duyurusunda bulundu.

Manevi ve Liyakat Sendikaları Konfederasyonu (Mil-Sen) Genel Başkanı Mücahit Çelik, Mil-Diyanet Sen Genel Başkanı Celaleddin Gül ve Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Tahiroğlu’nun da aralarında bulunduğu grup, Sivrihisar Adliyesi’ne gelerek zanlıyı teslim etti. Cumhuriyet Başsavcılığına şikayet dilekçesi.

Müezzinin evine gittikten sonra beraberindekilerle birlikte müezzinin evine giden Çelik, gazetecilere, “Sıkıyorsa gelin, imkanınız varsa gelin. Sözler söylediğini belirtti.

Akşener’in açıklamalarına tepki gösteren Çelik, “Cemaatimiz gerekli girişimleri yaptı, müfettiş buraya geldi. Arkadaşlarımızla ilgili mesele duyuldu ve değerlendirme aşamasına alındı. Böyle algılanmasını asla kabul etmek mümkün değil. siyasi bir mesele ve arkadaşımızın linç edildiğini.Bizim bir sorumluluğumuz varsa siyasetçilerin de bizden çok daha fazla sorumlulukları olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu