Haber

Hollanda’da “yüzyılın felaketi”nde hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı

Hollanda’da “yüzyılın felaketi” olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybedenler için 1000’e yakın genç sabah namazının ardından gıyabi cenaze namazı kıldı.

İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Güney Hollanda Gençlik Teşkilatı tarafından düzenlenen “cemaatle sabah namazı” etkinliğine ülkenin farklı şehirlerinden yaklaşık 1000 genç katıldı.

IGMG Güney Hollanda Schiedam Yıldız İslam Merkezi Camii’nde gerçekleştirilen programda, depremlerde hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı, yaralılar için dualar edildi ve Kuran-ı Kerim okundu.

Namaz öncesi ve sonrasında gençlere zemzem suyu, hurma, simit ve su dağıtıldı.

IGMG Güney Hollanda Gençlik Lideri Ömer Kıraç, etkinlikte yaptığı konuşmada, gençlerin her hafta sabah namazında yaşadıkları şehirlerdeki camilerde bir araya geldiklerini belirterek, soğuk hava koşullarına rağmen yılda bir kez camiye gittiklerini söyledi. yurdun farklı şehirlerinden yüzlerce gençle sabah namazında bir araya gelin.

Kıraç, “Yaklaşık bir hafta önce hepimiz uyandığımızda depremi gördük ve şahit olduk. Türkiye ve Suriye’deki depremlerde şehit olan kardeşlerimize Rabbimden rahmet, yaralı ve hasta kardeşlerimize Rabbim şifalar versin. Allah o kardeşlerimizin yakınlarına sabır versin.Rabbim bir daha bu acıyı kimseye yaşatmasın.” söz konusu.

Ülkede İGMG’ye bağlı tüm camilerde sabah namazı vaktinde halka açık bir yere gelen aileler, namazın ardından meydana gelen sarsıntıda hayatını kaybedenler için dua etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu