Teknoloji

Google Pixel Fold’un İlk Canlı Videosu Ortaya Çıktı

Katlanabilir telefonlar, akıllı telefon pazarında yeni bir trend olmaya başladı. Samsung, Huawei, Motorola gibi markalar katlanabilir ekranlı cihazlarını piyasaya sürdüler. Ancak Google şu anda bu alanda bir atak yapmış değil.

Bu durum yakında değişecek gibi görünüyor. Google’ın ilk katlanabilir telefonu Pixel Fold, uzun süredir söylentilerle gündemde. cihaz tasarımı, özellikleri ve fiyatı hakkında Birçok sızıntı ortaya çıktı. Şimdi Piksel Katlama Katlama sistemini gösteren ilk canlı videopaylaştı.

Pixel Fold nasıl katlanır?

Videoyu Twitter’da paylaşan güvenilir kaynak Kuba Wojciechowski, Pixel Fold’un nasıl açılıp kapatılacağını gösteriyor. Cihazın iç ve dış ekranları arasındaki geçiş görselde görülmektedir. Cihazın yuvarlak köşeli bir tasarıma sahip olduğu ve arkasında kamera modülü olduğu da dikkat çekiyor.

Videoda dikkat çeken bir diğer nokta ise Pixel Fold’un tamamen düz bir şekilde katlanabilmesi. Samsung Galaxy Z Fold 4 gibi boşluk bırakmadan kapatılabilen cihaz, bu sayede daha dayanıklı ve kompakt olabiliyor. Ancak cihazın açıldığında oldukça kalın çerçevelere sahip olduğu da görülüyor.

Google Pixel Fold’da Tensor G2, 512 GB’a kadar UFS 3.1 depolama ve 12 GB LPDDR5 RAM var olduğu düşünülmektedir. OLED FHD 5,8 inç dış ekran ve OLED 7,6 inç iç ekran hem dış hem de iç ekran ile 120Hz yenileme hızı Sahip olacağı söylenen cihazın dış ekranı 2092×1080, iç ekranı ise 2208×1840 çözünürlüğünde olacak. İç ekran, plastikle korunan ultra ince bir cama sahiptir.

Pixel Fold’un ne zaman tanıtılacağı ve satışa sunulacağı resmi olarak açıklanmadı. Ancak bazı kaynaklar, cihazın Mayıs ayında Google I/O 2023 etkinliğinde duyurulabileceğini öne sürüyor. Cihazın fiyatı ise 1.799 dolardanbaşlayacağı söyleniyor.

avcilar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu