Haber

Diyarbakır anneleri HDP il binası önünde çocuklarının nöbetini sürdürüyor

Çocuklarının terör örgütü PKK’lılar tarafından kandırılarak dağlara kaçırıldığını belirten Diyarbakır anneleri, HDP il binası önünde çocuk nöbeti tuttu.

kararlılıkla devam ediyor.

3 Eylül 2019’da farklı şehirlerden Diyarbakır’a gelerek dağa kaçırılan çocukları için mücadele eden aileler, 1.614 gündür HDP il binası önünde eylemlerine devam ediyor. Kar, kış, yağmur, güneşli demeden çocukları için HDP önünde nöbet tutan aileler, çocuklarını alana kadar mücadelelerinde kararlı olduklarını belirtti. Oğlu Zafer’in 19 Mayıs Üniversitesi’nde öğrenciyken 23 yaşında aldatılıp dağlara kaçırıldığını söyleyen Sabire Aydın, oğlunun yüzüne hasret kaldığını belirtti. Oğlunu ‘teslim olmaya’ davet eden Aydın, “Oğlum 2017 yılında dönemin HDP Milletvekili tarafından aldatılarak dağa gönderildi. Çocuğumun dağa gönderilmesinde emeği geçenlerin hesap vermesini istiyorum. Zafer’im oğlum lütfen geri dön. biliyorum aldatıldın. evladım, hasret kaldık artık seni. oğlum.” “23 yaşında üniversite öğrencisiyken kandırılarak dağa gönderildi” dedi.

Çocuğunu alana kadar HDP’nin önünden ayrılmayacağını belirten Aydın, “Oğlum gelene kadar HDP’nin önündeki çocuk nöbet çadırını bırakmayacağız. Dağdaki tüm çocuklar gelene kadar mücadelemiz burada devam edecek. Kışın ortasında çocuklarımız için nöbetlerimize burada devam ediyoruz. Artık çocuklarımız da bizi dinlesinler.”

Oğlu Serdar’ın 1993 yılında henüz 14 yaşındayken aldatılıp dağlara kaçırıldığını belirten Hatun Yüceyurt, “30 yıldır oğlumu arıyorum. HDP il binası önünde oğlumu bekliyorum.” Kar, yağmur, çamur ne olursa olsun çocuklarımızı buradan almadan hiçbir yere gitmeyeceğiz. Oğlumu HDP’nin önünden alıp evime gideceğim.” “Oğlumu 1993 yılında 14 yaşındayken Ümraniye’den kaçırdılar. O günden beri oğlumu arıyorum ama bir haber alamadım. Oğlumun yüzünü özledim. Oğlumun yüzünü hatırlamıyorum. Kime benzediğini bilmiyorum. Çocuğum gel devletimize teslim ol” dedi. – DİYARBAKIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu