Ekonomi

Taksim’de Ticari Taksi Denetimi

İstanbul Taksim’de trafik polisi ticari taksilerde inceleme yaptı. Denetim sırasında kurallara uymayan, müşteri seçen ve belgeleri eksik olan taksi şoförlerine ceza kesildi.

Taksim’de taksi şoförleri, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi’ne bağlı resmi trafik polisleri tarafından denetlendi. Denetimde emniyet kemeri takmama, sigortasız olma, ters dönüş yapma gibi kurallara uymayan 10 taksi şoförüne 436’şar lira ceza kesildi. Belediyeden ruhsatı olmadığı ve belgeleri eksik olduğu belirlenen 4 taksi şoförüne 4 bin 64 TL idari para cezası kesilirken, araçlar da alıcıyla birlikte otoparka çekildi.

“Emniyet kemeri, akşam ailenize güvenli bir şekilde ulaşabilmeniz içindir”

Denetimler sırasında trafik polisi, emniyet kemerini arkadan takarak kullanan taksi şoförünü ceza vermeden önce uyardı. Polis, sürücüye, “Emniyet kemeri insan sağlığı için kullanılır. Güvenliğiniz ve sağlığınız içindir. Akşam eve gittiğinizde eşinize, arkadaşınıza güvenli bir şekilde ulaşabilmeniz için bu emniyet kemerini icat ettiler, değil” dedi. arkadan bağlaman için.”

Polis grupları, turist taşıyan minibüs şeklindeki ticari taksi şoförlerine taksimetreyle çalışmalarından dolayı teşekkür ederken, yolcuları da taksimetre konusunda uyarmayı ihmal etmedi. – İSTANBUL

karakoyunlu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu