Haber

Samsunlu çocuklar İsrail’in Gazze saldırılarına tepki gösterdi

Samsun’da çocuklar İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına tepki gösterdi.

İnsan Hak ve Özgürlükleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) öncülüğünde Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen protestoda 4-10 yaş arası çocuklar, aileleriyle birlikte İsrail’in gerçekleştirdiği saldırıları protesto etti.

Ellerinde Türk ve Filistin bayraklarıyla Filistin’e destek veren çocuklar, baskınların bir an önce durdurulmasını talep etti.

Yaşları 8 ve 9 arasında değişen 5 çocuk, “Çocuklar ölürken değil uyurken sessiz olun” pankartı önünde yapılan açıklamayı birlikte okudu.

Filistin’de çocukların İsrail’in zulmü altında her gün öldüğünü belirten yetkililer, şöyle konuştu:

“Hastalandığımda doktor tarafından tedavi edilme hakkım var. Siyonist bir asker tarafından vurulmak veya ölmek istemiyorum. Filistinli Ahmet Yasir de ölmemeli. Ey vicdan sahibi insanlar, çocukların sesine kulak verin. Filistin’de çocuğuz, bunu biliyoruz. Katil sürüsü İsrail’i, ona destek verenlerin vicdanını yok ediyor. “Hayır, merhamet yok. Dünya bu zulme daha ne kadar sessiz kalacak? Bu sessizlikte daha kaç kardeşimiz boğulacak. Mücadelemiz Kudüs için, Filistin için, insanlık için. Ey vicdan sahibi insanlar, Filistin’deki çocukların sesine kulak verin!”

oguzeli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu