Haber

Osmangazi’nin deprem bölgesine yardım ve desteği sürüyor

Türkiye’yi kasıp kavuran depremin ardından harekete geçen Osmangazi Belediyesi, deprem bölgesinde tüm imkanlarıyla büyük çaba gösteriyor. Araçların büyük bölümü ve çok sayıda çalışanı ile arama kurtarma ekibini depremden etkilenen illere gönderen Osmangazi Belediyesi, enkaz kaldırma çalışmalarında kullanılmak üzere deprem bölgesine de çöp kamyonu ve temizlik aracı gönderdi. İşler.

Osmangazi Belediyesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde yıkıma yol açan depremlerin yaralarını sarmak için depremin 6. gününde çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Depremin yaralarını sarmak için deprem bölgesine 334 işçi, 30 iş makinesi ve 14 yardım TIR’ı gönderen Osmangazi Belediyesi, arama kurtarma çalışması için yola çıkan 6 araç ve 38 kişilik sivil savunma birliği deprem sonrası tüm imkanlarını depremzedeler için seferber etme kararı aldı. devam ediyor.

Depremin 6. gününde Osmangazi Belediyesi’ne ait çöp kamyonları ve temizlik araçları Gaziantep’e gitmek üzere yola çıktı. 4 çöp kamyonu ve 2 su tankeri bölgeye ulaştığında İslahiye’deki temizlik çalışmalarına katkı sağlayacak. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, çöp kamyonlarını ve temiz araçları sallama alanına göndererek, çalışmalarında kolaylıklar diledi. Enkaz altından sağ kurtulanların sayısının daha da artması için duaların tesirini dile getiren Önder Dündar, “Vatandaşlarımıza deprem bölgesinde hizmet verecek, onlara yardım eli uzatacaksınız. Depremden etkilenen 10 şehrin enkazını kaldırmak kolay bir iş değil. O bölgelerin temizlenmesi hepimizin emeği ile olacaktır. İnşallah üzerimize düşen görevleri en doğru şekilde yaparak illerimizi tekrar ayağa kaldıracağız. Hiçbir çalışma veya katkı küçümsenmemelidir. Orada sakinleşeceğiz. Ne kadar çok moloz temizleyebilirsek, diğer işlere katkımız o kadar büyük olacaktır. Yaptığınız iş değerlidir. Allah sana güç versin. Yolunuz açık olsun” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

bayrampasahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu