Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan deprem bölgesinde… 10 bin lira destek ödemesi yapılacak

KAHRAMANMARAŞ (İGFA) –Kahramanmaraş Oniksubat Stadı’ndaki deprem çadırlarını ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekiplerin koordinasyonu hakkında bilgi alırken bölge halkını dinledi.

HEDEFİMİZ 1 YILDA 10 ŞEHİRDE TOPLU KONUT İNŞA ETMEK

Depremde can kaybının 8 bin 574’e yükseldiğini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaralı sayısının 49 bin 133’e ulaştığını belirterek, tüm imkanları seferber ettiklerini söyledi.

Tüm devlet kurumlarının işbaşında olduğunu ifade eden Erdoğan, ilk gün bazı mağduriyetlerin yaşandığını hatırlatarak, “İkinci ve üçüncü günlerde daha koordineli olduk, duruma hakim olduk. Amacımız yaraları sarmak. Bir yıl içinde Kahramanmaraş ve 9 ilde. Deprem anında kimsenin sokakta kalmasına izin vermeyeceğiz. Bölgelerde çalışmalar hızlandırılacak ve sorunlar giderilecek” dedi.

Bu arada Antalya, Alanya, Mersin gibi otellerle görüşmelerde bulunduklarını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Vatandaşlarımız sokakta kalmayacak.

AFAD genel merkezinin yaptığı açıklamalar dışında provokatörlere geçit verilmemesini talep eden Erdoğan, “Bugün birlik ve beraberlik zamanıdır. Tüm imkanlarımızı seferber ettik” dedi.

Son olarak deprem bölgelerinde yapılacak hasar tespiti ile her aileye 10 bin lira ulaştırılacak ve bu konuda gerekli planlamayı yaptılar.

haber-ikizce.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu