Haber

Çin’in konuştuğu sekreter skandalı! El ele izlenen video 200 milyon kez izlendi ve elbise satış rekoru kırdı.

Çarşamba günü yayınlanan bir şirket açıklamasına göre, CNPC’nin bir yan kuruluşu olan Huanqiu Taahhüt ve Mühendislik Şirketi’nin icra direktörü, Parti sekreteri ve genel müdürü Hu Jiyong, görevinden uzaklaştırıldı. Ek olarak şirket, Hu’nun disiplin kurulu tarafından daha ayrıntılı olarak inceleneceğini belirtti.

KOVULMAK

50’li yaşlarında olan Hu’nun 25 yaşındaki sekreteri Dong ve meslektaşıyla bir iş gezisinde el ele yürüdüğü bir görüntü Çin sosyal medyasında viral oldu. Bu görüntünün ardından yerel basında Dong’un da kovulduğu bildirildi.

İLİŞKİYİ İNKAR ETTİLER

İnternet kullanıcıları, kişisel bilgileri ve fotoğrafları çevrimiçi olarak geniş çapta paylaştı ve Dong’un babasının yardımıyla üniversite diplomasını nasıl aldığı hakkında spekülasyon yaptı. Ancak Çin Petrol Üniversitesi, Dong’un yönetmenle herhangi bir ilişkisi olduğunu reddeden bir açıklama yaptı.

200 MİLYONDAN FAZLA GÖRÜNTÜLENDİ

Skandal, Çarşamba gününden bu yana Çin sosyal medyasında büyük ilgi topladı ve hashtag’ler mikroblog sitesi Weibo’da 200 milyondan fazla görüntülendi.

ELBİSE SATIŞ REKORU KIRILDI

İnsanlar, Dong’un görselde giydiği pembe elbiseyi ve çantayı satın almak için e-ticaret platformu Taobao’ya yöneldi. Pembe elbise, Taobao’nun en çok arananlar listesinin başında yer aldı. 3.000’den fazla satın alma işlemi yapılmış olup, sitede buna benzer çalışmalar bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu