Teknoloji

2024 Hyundai Sonata Açıklandı! İşte Tasarım

Güney Koreli otomobil devi hyundai sevilen sedan Sonata’yı yeniliyor. Önümüzdeki günlerde global bir lansman gerçekleştirecek olan otomobil, lanse edildiğinde dikkatleri üzerine çekmeyi başaracak gibi görünüyor. peki 2024 hyundai sonatTüketiciye ne sunuyor?

hyundai geçen yıl starya Van isimli bir minibüs duyurulan bu araç, kaputu bütünüyle kapatan bir ön tasarıma sahipti. 2024 Sonata, Hyundai’nin bu farın imza tasarımıdır. yeni tasarım dili hale geldiğini gösterir. Markanın sedanı, yeni far tasarımıyla oldukça çekici görünüyor. Modül far yapısının benimsendiği otomobilde, petek ızgaralaryerleştirilmiş.

2024 Hyundai Sonata ile tanışın

Ön kısımda bizi karşılayan boydan boya aydınlatma, 2024 Sonata’nın arka kısmında da kendini gösteriyor. Bu içerikte; bagaj kapağı arka ışıklar dahil, harika bir çizgi boyunca devam ediyor. Bu aydınlatmanın çevresine yerleştirilen çerçeve ile marka araca daha şık bir görünüm kazandırmış. Marka bu aydınlatmaları araca sağlıyor. sportif bir görünüm sağlar. Haksızlık diyemeyiz.

2024 Sonata’nın iç mekanına bakış sürücü odaklı Bir konsol görüyoruz. Bu içerikte; Marka ilk kez kombine ve kavisli ekran grubunu tercih etmiş oldu. 12,3 inç İki boyutlu ekranları tercih eden Hyundai, her iki ekranda da tamamen dijital ve dokunmaya duyarlı bir deneyim sunuyor. Klima kontrol kısmında küçük bir ekranı barındıran otomobil, ortam aydınlatmasına bir vites topuzu yoktur. Böylece içsel yaşam alanı genişler. Peki donanım nerede? 2024 Sonata, direksiyon simidinin arkasında vites geçişlerinin yapılmasına izin veren bir kol barındırıyor.

Hyundai, yeni Sonata’nın motor özellikleri ve teknik donanımı hakkında açıklamalarda bulundu. açıklamadı . Ancak aracın yüksek performanslı N Line paketine sahip olacağını biliyoruz. 30 Mart Küresel lansman . bu özellikleri de ortaya çıkaracaktır.

Hyundai Assan’ın Genel Müdürü Murat Berkel, geçtiğimiz günlerde açıklama yaptımarkanın 2023 yılında Türkiye’ye getireceği modelleri duyurdu. Ancak o açıklamalarda Sonata’ya dahil değil . Buna göre; 2023’te aracın Türkiye’ye gelmesi mümkün değil. Önümüzdeki yıllarda ne olacak? zaman bize gösterecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu